5 października 2015

Dziewięć najpopularniejszych programów rozrywkowych.

Od pierwszego września programy rozrywkowe wróciły na antenę, szturmem podbijając polską telewizję. I tak jak we wakacje nie było na czym oko zawiesić, to teraz jest w czym wybierać, ale czy aby na pewno? Ja odnoszę wrażenie,że cały czas odgrzewamy ten sam stary kotlet. Zerknijmy zatem co nam oferują najpopularniejsze kanały.

1. Dancing with the stars - Taniec z gwiazdami

źródło


żródło

 Gwiazdy wszelkiej maści, uczą się tańczyć pod okiem profesjonalistów, by później nabyte umiejętności pokazać na scenie i poddać się ocenie jury. Walczą tym samym o główną nagrodę, którą jest bodajże 100.000 zł.

Nie uwierzycie, ale to już 15 edycja TzG ! Pierwszą edycję oglądałam. Mieszkałam jeszcze z mamą i wybierałam się na studia. Nie sądziłam jednak,że producenci będą wałkować ten program przez tyle lat. Mnie osobiście bardzo meczy ta monotonność i mimo,że obecnie występują tam dwie piosenkarki, które lubię, to nie oglądam.

Emisja: Piątek, godz 20.05 Polsat

2. The Voice of Poland

żródło

żródło

Szczerze mówiąc nie oglądałam tego, ale kojarze mniej więcej na czym polega. Odbywają się castingi, gdzie jury słucha występów poszczególnych uczestników i wybiera sobie swoich podopiecznych w oparciu na ich talent wokalny. Nie wiedzą przy tym jak wyglądają, gdyż podczas show są odwróceni do nich plecami. Po castingach jury szkoli swoich kandydatów i odbywają się bitwy na głosy.

Nagrodą jest podpisanie kontraktu fonograficznego z wytwórnią muzyczną Uniwersal Music Polska, tytuł najlepszego głosu w Polsce, oraz 50.000.zł.

Emisja: Sobota, godz.20.05 TVP2

3. Twoja twarz brzmi znajomo

źródło

Aktorzy i wokaliści z talentem wokalnym wcielają się w sławy światowej i polskiej sceny muzycznej. Nie tylko śpiewają ich piosenki, ale charakteryzują się tak, aby wyglądać, poruszać się i gestykulować jak one. Ich występy ocenia jury, ale sami uczestnicy również oceniają występy swoich kolegów i przyznają im punkty. Zwycięzca odcinka wygrywa 10.000 zł, które przekazuje na wybrany przez siebie szczytny cel. Osoba, która wytrwa w rozgrywkach do finału i go wygra otrzymuje 100.000 zł, które przeznacza na cel charytatywny.

Pierwszą edycje obejrzałam całą. Byłam pod wrażeniem pracy charakteryzatorów i zaangażowania gwiazd. Kolejnych edycji, łącznie z tą trwającą nie oglądałam.

Emisja : Sobota, godz.22.05 Polsat

4. Mam talent
źródło

źródło
Program ten jest zorganizowany na zasadach konkursu, w którym jury ocenia występy osób posiadających przeróżne talenty. Od półfinałów decydujący głos mają widzowie. Zwycięzca edycji otrzymuje 300.000 zł.

Podoba mi się idea Mam Talent. Jest to szansa dla osób, które posiadają wyjątkowe umiejętności, ale wcześniej nie miały gdzie ich zaprezentować/wypromować. Trochę szkoda, że znajdują się tam też osoby z talentem wokalnym i tanecznym - są inne programy konkretnie na to ukierunkowane. Moim zdaniem trudno jest porównać przepiękny wokal z, np zdolnościami akrobatycznymi innego uczestnika.

Jak mam okazję to oglądam i zachwycam się zdolnościami uczestników. Każdy z nich jest wyjątkowy. Jeśli chodzi o jury, to uwielbiam Agnieszkę Chylińską, jej nie przecietne komentarze i cięty język.

Emisja: Sobota, godz. 20.00 TVN

5. Rolnik szuka żony

źródło

Grupa samotnych rolników szuka w programie swojej drugiej połowy. Po wstępnych eliminacjach zapraszają po 3 wybrane przez siebie osoby do swoich domów i gospodarstw. Mogą je tam lepiej poznać i  poddać ich serii testów na partnera/kę rolnika.

Nigdy nie oglądałam tego, ale przemogłam się i zrobiłam to na potrzeby tego postu. I wiecie co - wciągnęło mnie ;) Trochę się pośmiałam oglądając ten podryw na żywo i zachowania uczestników. Życie na wsi nie jest mi obce, ale po jednym odcinku stwierdzam,że nie każdy się do tego nadaje.

Emisja: Niedziela, godz. 21.25 TVP1

6. Tylko muzyka. Must be the music

źródło

Jest to konkurs, w którym mogą brać udział wolaliści, instumentaliści, grupy/zespoły, chóry... Podczas odcinków na żywo zarabiają oni prawdziwe pieniądze. Kwota uzależniona jest od głosów fanów na facebooku. Mogą oni również w ten sposób przyznać tzw "dziką kartę", takie same możliwości mają słuchacze radia RMF FM, oraz jury. Zwycięzca otrzymuje 100.000 zł, oraz występ na koncercie Sopot TOPtrendy.

W tej chwili mamy już 10 edycję programu. Dla mnie osobiście nie jest on ciekawy. Obejrzałam kilka odcinków z jednej z pierwszych edycji, ale nie zainteresował mnie ten program na tyle, aby chciało mi się włączać dla niego telewizor. Kilka lat wałkuje się praktycznie to samo i choć uczestnicy się zmieniają, to jednak w to wszystko wkrada się moim zdaniem swego rodzaju monotonność.

Emisja:Niedziela, godz. 20.05 Polsat

7. Aplauz, Aplauz!

źródło

Jest to program muzyczny, w którym występują duety składające się z dziecka i osoby dorosłej pochodzącej z jego rodziny. Występy ocenia jury, które może przyznać 150 punktów (50 punktów od jednej osoby). Swoje punkty przyznaje również publiczność, która wstaje z miejsca podczas występu duetu, który zwrócił ich uwagę/ spodobał się. W ten sposób naliczane są ich głosy.

Zwycięski duet zdobywa statuetkę "Najlepiej Śpiewającej Rodziny", 10.000 zł i możliwość wzięcia udziału w 20 godzinnych warsztatach mających na celu pomóc w dalszym rozwoju scenicznym.

Aplauz, Aplauz! oglądam regularnie, ponieważ podobają mi się rodzinne zmagania,więzi i często talent. Mogę mieć jedynie zastrzeżenia do jury, które notabene uwielbiam, ale nie podoba mi się, że oceniają uczestników ze względu na sympatię, a nie na talent.

Emisja: Niedziela, godz. 20.00 TVN

8. Top Model

źródło

Tego programu chyba nie muszę nikomu przedstawiać. Jury, a w finale również widzowie wybierają najlepszą modelkę, bądź modela.

Nagrodą w programie jest międzynarodowy kontrakt z agencją modelek Next, kontrakt z Max Factor i sesja zdjęciowa na okłądkę Glamour.

Oglądam! Co prawda nie każdy odcinek, wszystkich edycji też nie widziałam, ale interesuje mnie świat modelingu.

Emisja: Poniedziałek, godz. 21.30 TVN

9. Kto poślubi mojego syna?


źródło

Program prowadzony przez Agnieszkę Jastrzębską przedstawia zmagania kawalerów poszukujących swojej drugiej połowy. Dużą rolę grają również ich mamy, które wykorzystując rodzinne więzi będą próbowały nakierować ich na wybór właściwej partnerki. W tegorocznej edycji znalazła się także jedna kobieta. Czy znajdzie wśród uczestników tego jedynego?

Emisja: Środa, godz. 21.30 TVN

Wymieniłam chyba najbardziej popularne programy rozrywkowe. Wśród nich zabrakło tych kulinarnych, których jest kilka, ale osobiście ich nie oglądam, więc nie chcę się wypowiadać. Producenci wychodzą na przeciw wymaganiom telewidzów tworząc, bądź odtwarzając z zagranicy różne programy. Jedne ciągną się w nieskończoność, inne są gwiazdami jednego sezonu. Jednak czy rzeczywiście jest to zadowalające? Mój mąż za każdym razem jak włączy telewizor i widzi kolejny program rozrywkowy mówi,że znowu nie ma co oglądać. Wolałby w tym miejscu zobaczyć jakiś porządny film. Upodobania telewidzów są różne i nikogo w pełni nie da się nigdy zaspokoić.

23 komentarze:

 1. Super wpis ;)
  ja oglądam the voice of Poland i top model ;))
  Pozdrawiam serdecznie
  Marcelka Fashion :) ♡

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Top model też staram się śledzić na bieżąco :)

   Usuń
 2. Bardzo rzadko oglądam Rolnik szuka żony i dwa ostatnie programy bo mój chłopak je lubi. Resztę w ogóle nie oglądam i gdy skaczę po kanałach omijam je.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mamy podobne gusta ;) Jednak lepszy w tym miejscu byłby film :)

   Usuń
 3. tylko The voice i must be the music oglądam

  OdpowiedzUsuń
 4. "Twoja twarz brzmi znajomo" lubię choć w tej edycji tylko 2 osoby dla mnie fajnie się bawią. O zgrozo przez pobyt u rodziny i to, że oni oglądali zaczęłam oglądać "Rolnik szuka żony". Tak po za tym jakoś mnie nie wciągnęło nic w tym roku, a w zasadzie tym sezonie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie Twoja twarz.. już nie bawi tak jak przy pierwszej serii - nie oglądam, ale Ci rolnicy są zabawni :)

   Usuń
 5. Oglądam Top model i Twoja twarz. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Oglądam the voice tylko regularnie i bardzo lubię :) Twoją Twarz kiedyś oglądałam - w 1 edycji, ale teraz już nie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak twoja twarz wchodziła na ekrany to z czystej ciekawości się oglądało :)

   Usuń
 7. Mało kiedy oglądam któryś z nich :P.

  OdpowiedzUsuń
 8. Oglądam Top Model,The Voice of Poland,Twoja twarz brzmi znajomo.
  Pozdrawiam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie oglądam żadnego z tych programów co wymieniłaś....

  OdpowiedzUsuń
 10. nie oglądam tych programów, szkoda mi na nie czasu...

  OdpowiedzUsuń
 11. Sporadycznie oglądam Mam Talent i Top Model, cała reszta mnie drażni, irytuje...

  OdpowiedzUsuń
 12. Marta ja oglądam Rolnika, choć nie mamy TV, zawsze w necie zapuszczam po emisji :D :D :D

  OdpowiedzUsuń
 13. Jedyny program jaki oglądam w TV to The Voice of Poland ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Niestety nie oglądam polskiej telewizji, ale będąc ostatnio w Polsce obejrzałam jeden odcinek Tańca z gwiazdami:)

  OdpowiedzUsuń
 15. Hehe oglądam tylko rolnika :)

  OdpowiedzUsuń
 16. No nic nie oglądam, te programy jedynie czasami włączałam kilka lat temu przy pierwszych edycjach :) Teraz wolę włączyć film :) Miałam w planach jedynie Rolnika, bo zgłosiła się do niego koleżanka z podstawówki i chłopak wybrał jej list na wizji, ale ostatecznie nie pojechała, więc też już zrezygnowałam z oglądania :)

  OdpowiedzUsuń

Witaj na moim blogu. Miło mi,że do mnie zajrzałeś :) Jeśli już jesteś zostaw po sobie jakiś ślad :)

Zachęcam do dołączenia do grona obserwatorów:)

Zostawiając komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie twoich danych osobowych zgodnie z polityką prywatności.