20 października 2017

Depilacja laserowa w Klinice Urody La Belle w Bydgoszczy. Coś dla pań i panów. Czy to boli? Jak się przygotować? Czy są jakieś skutki uboczne?

Depilacja laserowa to marzenie każdej kobiety, i nie uwierzę jeśli ktoś powie, że tak nie jest. Gładkie ciało bez używania maszynki co trzy dni, bolesnego depilatora, czy równie hardcorowych plastrów? Ach, kto by tak nie chciał? Alternatywą jest właśnie depilacja laserowa, która po serii zabiegów daje trwałe efekty. Sprawdziłam jak to działa na własnej skórze. Przetestowałam zabiegi na dwa najpopularniejsze obszary ciała wybierane przez kobiety jak i mężczyzn i dzisiaj szczegółowo Wam opowiem jakie odniosłam wrażenia. Czy to boli? Czy wystąpiły u mnie jakieś skutki uboczne? Jak się przygotować do depilacji?


Pamiętam jak parę lat temu szukałam miejsca, gdzie mogłabym się poddać takiemu zabiegowi, informacji o cenach, oraz o tym jak to właściwie wygląda. Wyszukiwarka pokazywała mi bardzo odległe miejscowości i cenniki z kosmosu. Nie na moje zarobki. Aż w końcu się doczekałam. Zaledwie 7 miesięcy temu została otwarta w Bydgoszczy Klinika Urody La Belle, która jest w stanie spełnić moje babskie marzenia o gładkiej skórze i to w atrakcyjnej cenie. No ba, nie ma sobie równych. Już Wam piszę dlaczego tak myślę, ale po kolei.


Klinika Urody La Belle mieści się na ul. Dworcowej w Bydgoszczy. Mam do niej ok 70km od swojego miejsca zamieszkania, ale biorąc pod uwagę wcześniejsze moje poszukiwania, jest to i tak bardzo blisko. Autobusem ok 1.45 godziny. Z transportem na miejsce nie ma absolutnie żadnych problemów. Na PKSie zawsze stoi mnóstwo taksówek. Za swoją zapłaciłam 10 zł, aby dowiózł mnie na miejsce. Ja nie błądziłam, a zostałam dowieziona pod same drzwi. Bosko.


Na miejscu powitała mnie przemiła Patrycja, która pokazała mi gabinet i kazała się rozgościć. Ja tu pełna zapału już chcę wskakiwać na klozetkę, a Patrycja mówi - hola hola jeszcze nie czas, mamy robotę do zrobienia. Sam gabinet nie jest duży, ale jest tam czysto i przyjemnie. W jego centrum stoi łóżko zabiegowe, na ścianie głównej moje ukochane storczyki, a w pozostałych miejscach panuje biel. Jak ja kocham minimalizm.Patrycja to mega pozytywna osoba. Przez cały czas,który tam spędziłam ani na moment nie pozwoliła mi się czuć skrępowaną. Najczęściej rozbieram się przed mężem, lekarzem ogólnym lub ginekologiem. Mimo to czułam się rozluźniona. Żadnych spontanicznych min, przytyków, czy ukrytych docinek - nic! Pełen profesjonalizm. Pijąc wspólnie herbatę uzupełniłam wywiad medyczny, będący niezbędnym dokumentem, który musimy wypełnić przed przystąpieniem do zabiegu. To on ma kluczową rolę w tym, czy możemy się jemu poddać, czy też nie. Przed umówieniem się na wizytę miałam konsultację telefoniczną, gdzie dowiedziałam się m.in, że przez najmniej dwa tygodnie nie mogę pić ziołowych herbat, zwłaszcza tych o właściwościach światłoczułych, np pokrzywy, nie mogę przyjmować antybiotyków, korzystać z solarium, czy też spodziewać się dziecka. Resztę uzupełniłam na miejscu.

Kiedy okazało się, że jestem idealną pacjentką do omawianego przeze mnie zabiegu, Patrycja w szczegółowy sposób opowiedziała mi na czym on będzie polegał, czego mogę się spodziewać i jakie ewentualnie mogą być skutki niepożądane. Z zapałem odpowiadała mi na nurtujące mnie pytania. I kiedy było już wiadomo, że się nadaje, kazała mi zdjąć ubranie...Ekh.. nie było to dla mnie łatwe, bo wymyśliłam sobie, że sprawdzę po jednym obszarze ciała, które najczęściej są wybierane przez kobiety i mężczyzn. Padło na łydki i pośladki, czyli do pasa musiałam się rozebrać. Na szczęście mogłam zostać w stringach, ale jakbym była bez nich to też nie byłoby źle. Pani Patrycja bowiem jest odporna na wszelkie golizny.Nie ocenia, nie krytykuje, nie uśmiecha się pod nosem, traktuje to jak chleb powszedni.Cały czas rozmawiałyśmy i czułam się zrelaksowana.


Jak się przygotować do zabiegu depilacji laserowej?Planując zabieg sama nie wiedziałam jak mam się do tego zabrać, weszłam więc na stronę depilacja.pl, by sprawdzić czy uzyskam tam odpowiedzi na moje pytania. Po załadowaniu się strony wyskakuje okienko czatu, zachęcające do rozmowy z konsultantem, a chwilę później kolejne proponujące rozmowę telefoniczną. Wystarczy wpisać swój nr telefonu, by po chwili ktoś do nas oddzwonił. Jako, że preferuję kontakt bezpośredni właśnie tą opcję wybrałam. I to był strzał w dziesiątkę. Przemiła pani zanim umówiła mnie na wizytę, przeprowadziła ze mną krótki wywiad, dzięki któremu dowiedziałam jakie są przeciwskazania do wykonania depilacji laserowej. A są nimi:
- ciąża,
- choroby nowotworowe,
-zażywanie leków światłouczulających i hormonalnych
- choroby skóry, takie jak łuszczyca i bielactwo,
- przerwanie ciągłości skóry,
- padaczka,
- korzystanie z solarium -> nie można mieć opalonej skóry. Zależność jest taka, że im bledsza skóra i ciemniejszy włos, tym lepiej.
Najbardziej zaskoczyło mnie jednak, że nie można zażywać suplementów diety, oraz pić herbat ziołowych, które z reguły są nadwrażliwe na światło. Z tego względu, że ja kawy nie piję, za to herbaty wszelkiej maści uwielbiam, musiałam czekać na swój zabieg 2 tygodnie i od momentu rozmowy odstawić ziółka. W przeciwnym razie podczas wykonywania depilacji laser mógłby oparzyć mi skórę.


Wracając do konsensusu - aby przygotować się do zabiegu musiałam odstawić herbaty ziołowe i dbać o odpowiednie nawilżenie skóry, co w moim wypadku było proste, gdyż codziennie wcieram w skórę balsam. Musiałam odpuścić też wykonywanie peelingów. Myśląc o depilacji laserowej nie wolno używać depilatora i wosku, tylko całkowicie przejść na maszynkę i dać skórze odpocząć. Dzień przed zabiegiem dokładnie golimy obszar, który pani kosmetolog podda działaniu wiązce lasera. Należy jednak zostawić ok 1cm kwadratowy włosów, by już na miejscu specjalista mógł ocenić ich kondycję, grubość, oraz barwę. W dzień poprzedzający zabieg odstawiamy kosmetyki nawilżające. Skóra musi być sucha i oczywiście czysta.W przypadku depilacji pach nie używamy antyperspirantów. I to tyle. Proste, prawda?

Przebieg zabiegu depilacji laserowej.

Po wywiadzie medycznym i podpisaniu zgody na zabieg, Patrycja oceniła stan mojej skóry i włosa, po czym przystąpiła do działania. Do mnie należało jedynie zajęcie wygodnej pozycji na łóżku i założeniu okularów, które chronić miały oczy. Pani kosmetolog również takie miała, ale dodatkowo przyodziała rękawiczki. Wszystko odbywa się więc zgodnie z normami, z zastosowaniem wszelkich środków higieny.

Wszystko zaczęło się od rozrysowania białą kredką siatki na depilowanym obszarze. Dla mnie nie miała ona większego znaczenia, ale była ona pomocna Patrycji przy wykonywaniu zabiegu. Dzięki niej Patrycja zawsze wiedziała jaki obszar był już poddany działania wiązce laseru, a który jeszcze nie. W takiej sytuacji nie mogło dojść do żadnej pomyłki.


Czy depilacja laserowa boli?Przyznam się Wam, że bólu bałam się najbardziej, ale jak się później okazało zupełnie niepotrzebnie. Głowica lekko zasysa skórę, a gdy przechodzi przez nią wiązka lasera czuć ciepło i takie podszczypywanie/ kłucie(?). Nic strasznego. W zależności od tego w jakim miejscu laser przechodził uczucia były różne. Depilowane miejsce jest chłodzone lodem, co zmniejsza odczucie związane z zabiegiem.

Łydki

Przed zabiegiem obawiałam się usuwania zbędnego owłosienia z kolan. Jednak to nic nie boli, podobnie jest z powierzchnią całych łydek. Czuć ciepło i lekkie podszczypywanie nic więcej. Spokojnie można w tym czasie czytać gazetę, słuchać muzykę i po prostu się relaksować. Intensywniejsze odczucia towarzyszyły mi w momencie kiedy laser przechodził na linii piszczeli i w pobliżu kostki. W końcu poczułam, że mam coś robione, ale bólem tego też nie mogę nazwać, po prostu mocniej mnie przygrzało i tyle.

Stopa

Do wykonania depilacji wierzchu stopy, potrzeba zmienić głowicę na mniejszą. Odczucia są takie same jak w przypadku łydki - czuć ciepło i lekkie ukłucia..

Pośladki

Panowie są w bardzo komfortowej sytuacji, bo depilacja pośladków zupełnie nic nie boli, a nawet pokusiłabym się o stwierdzenie, że jest bardzo przyjemna. Nie czuć tego ciepła i igiełek, tylko takie fajne smyranie. Oczywiście czułam jak Patrycja przesuwa głowicę, by zmienić miejsce depilowanego obszaru, ale tylko tyle, a poza tym nazwałabym to takim delikatnym łaskotaniem skrzydłami motyla. Sytuacja zmienia się dopiero podczas depilowania okolic linii środkowej pośladków, w tym obszarze smyranie zmienia się w ukłucia jeża i odczucia rosną w siłę. Strefa ta jest jednak tak mała, że zanim się obejrzałam było już po wszystkim.


Postępowanie po depilacji.

Bezpośrednio po wykonaniu zabiegu zostałam poproszona o nałożenie w depilowane miejsca specjalnego balsamu. W klinice mogłam sobie od razu kupić egzemplarz do domu. Mój wybór padł na wersje kojąco nawilżającą, ale dostępny jest jeszcze balsam ochronny z SPF 50. Biorąc pod uwagę obecną porę roku, oraz to, że depilowane przeze mnie miejsca zawsze będą zakryte, nie zdecydowałam się na niego. Gdyby była to wiosna lub lato, albo w przypadku mężczyzn depilowany byłby zarost, to wówczas taki krem byłby konieczny. Po zabiegu bowiem jest bezwzględny zakaz eksponowania się na działanie słonecznych.


Balsam do ciała ma piękny, świeży zapach. Szybko się wchłania i daje natychmiastowe uczucie ukojenia. Delikatnie chłodzi skórę i stosowanie go, to czysta przyjemność. Opakowanie z pompką jest bardzo praktyczne, a pojemność 300ml sprawia, że można się nim cieszyć długo. Koszt tego cuda to 54zł.


Zanim wyszłam z gabinetu dostałam szczegółową instrukcję jak postępować po zabiegu. Przez pierwsze trzy dni należy przemywać depilowaną skórę samą wodą, mleczkiem lub tonikiem bezalkoholowym. Skórę standardowo osuszać należy czystym ręcznikiem, ale nie można jej trzeć, bo mogłoby to spowodować podrażnienie.

Do pięciu dni nie można korzystać z sauny i basenu, stosować leków uczulających na słońce, oraz kosmetyków i specyfików zawierających zioła. Ich szczegółową listę otrzymamy w zaleceniach. Przez dwa tygodnie nie można wykonywać peelingów, czy też przyjmować leków złuszczających.

W przypadku, gdy zdecydujemy się na całą kurację, przez cały okres jej trwania bezwzględnie należy unikać opalania, zarówno tego naturalnego, czyli za pomocą promieni słonecznych, jak i sztucznego - solarium. Obowiązkowo należy używać kosmetyków z bardzo wysokim filtrem. Jesień to idealna pora na zastosowanie kwasów, oraz preparatów z witaminami A i C, ale podczas trwania kuracji obowiązuje zakaz ich stosowania.W razie potrzeby do usuwania zbędnego owłosienia używamy tylko maszynek do golenia, depilatory i wosk odpadają.


Możliwe skutki uboczne.

Po depilacji laserowej może wystąpić zaczerwienienie depilowanego obszaru, mogą też pojawić się strupki, obrzęk, lub też poparzenie naskórka. Są to skutki krótkotrwałe. U mnie pojawiły się gdzieniegdzie czerwone kropeczki świadczące o zapaleniu mieszka włosowego. Po dwóch dniach nie było jednak po nich śladu. Można też odczuć dyskomfort przy zakładaniu przylegającego do ciała ubrania, ale osobiście nie nie miałam z tym problemu.


Cena.

Depilacja.pl to największa w Polsce sieć salonów depilacji laserowej. W związku z powyższym oferuje ona bardzo atrakcyjne ceny. Obojętnie jaką część ciała wybierzemy łydki, czy wąsik, uda, czy sutki cena zawsze będzie taka sama. Mi to odpowiada. Koszt jednego zabiegu wynosi 179zł i podczas niego zostaje zniszczone ok 20-30% owłosienia. Jest to zależne od fazy wzrostu włosa, dlatego aby pozbyć się całkowicie owłosienia należy wykonać kilka zabiegów. Świetną opcją w tym wypadku są pakiety, które gwarantują 100% skuteczność i pozwalają oszczędzić nam pieniądze. Pakiety są bardzo opłacalne. Nie trzeba płacić całości przy pierwszej wizycie, kwotę tą można sobie podzielić na dwie lub trzy raty. Oczywiście możemy sobie wykupywać zawsze tylko po jednym zabiegu, ale wówczas zapłacimy ponad 600zł więcej. Osobiście polecam pakiety do skutku. Cały cennik świetnie jest rozpisany na stronie internetowej, są tam również przygotowane różne pakiety do wyboru, gdzie można zaoszczędzić nawet do 58% ceny.


Klinika Urody La Belle, podobnie jak pozostałe gabinety z sieci salonów depilacja.pl oferuje możliwość wykupienia voucherów prezentowych. Jest to świetna opcja na sprawienie komuś atrakcyjnego prezentu. Mnie by taki upominek bardzo ucieszył i jestem pewna, że należę do większości.


Dokładnie tydzień temu miałam swój pierwszy zabieg depilacji laserowej. W tej chwili czekam na pierwsze rezultaty, które mają się pojawić po 3 tygodniach od dnia wizyty. Kolejne zabiegi będę miała wykonywane co 6 - 10 tygodni, ale na pewno wrócę tu z podsumowaniem i opowiem Wam jakie udało mi się osiągnąć rezultaty.Dlaczego depilacja laserowa?

Wybrałam depilację laserową z siecią salonów depilacja.pl, dlatego, że jest trwała i praktycznie bezbolesna. Atrakcyjne ceny, najwyższej jakości sprzęt, wykwalifikowana kadra, to kolejne plusy. Odwiedzając salon Depilacja.pl w Bydgoszczy nie trzeba czuć się skrępowanym. Pani Patrycja jest profesjonalistką, która ani przez moment nie pozwoli czuć nam się zawstydzonym.Wspaniała atmosfera podczas zabiegu sprawiła, że czułam się rozluźniona i tak na prawdę odpoczywałam. Depilacja laserowa jest zabiegiem uniwersalnym, z którego korzystają zarówno kobiety jak i mężczyźni. Odczucia podczas jej wykonywania zależą od indywidualnych predyspozycji i poziomu progu bólowego, ale wierzcie mi - nie jest to nic strasznego

Jeśli mieszkacie w województwie kujawsko - pomorskim, a depilacja laserowa zawsze była Waszym marzeniem, to serdecznie polecam Klinikę Urody La Belle. Dodatkowo mam dla Was niespodziankę. Jeśli umawiając się na wizytę powołacie się na mnie podając moje imię i nazwisko otrzymacie 50zł zniżkę na pierwszy zabieg i zamiast 179zł zapłacicie zaledwie 129zł. Życzę Wam wielu wspaniałych wizyt.

16 komentarzy:

 1. Bardzo chętnie bym się wybrała kiedyś na taki zabieg :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę, że warto wykonać taki zabieg.

  OdpowiedzUsuń
 3. Marzy mi się taka depilacja, ale nie wiem kiedy się na nią zdecyduję...

  OdpowiedzUsuń
 4. moja siostra pozbyła się owłosienia chyba z całego ciała, to także moje marzenie , ale odlełe

  OdpowiedzUsuń
 5. O KOchana,własnie za tydzień wybieram się na pierwszą depilację :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetna relacja :) W pełni wyczerpująca ! Widać, że jesteś zadowolona :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Dzięki za sporą dawkę wiedzy. Marzy mi się taki zabieg ♥

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetnie napisana relacja. Wyczerpująco w 100% Chyba najbardziej zdziwiłam się, że nie można pic ziół przed depilacją. Niby tak niewiele, a mogłoby tyle szkód wyrządzić...

  OdpowiedzUsuń
 9. A ja mam zestaw do depilacji domowej i mam chociaż ten komfort, że nie muszę się przed nikim rozbierać :D ale to trochę uciążliwe, że muszę robić wszystko sama :(

  OdpowiedzUsuń
 10. Moim zdaniem najlepiej zainwestować w depilator ipl. :) jest bardzo wygodny w użyciu, depiluje bezboleśnie a efekt super. Sama używam takiego od Panasonica i jestem z niego bardzo zadowolona.

  OdpowiedzUsuń
 11. Mam za sobą serię 3 zabiegów w odstępach 6 tygodni na bikini laserem Light Sheer Duet przeprowadzoną roik temu i jestem zachwycona, bo ilość włosków, które zostały to maksymalnie 30%. Przy gęstych, grubych, ciemnych i wrastających po każdym rodzaju depilacji, tworzących bolące gule - czuję się zbawiona :) Żadne IPLe, tylko diodowy :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Świetna sprawa takie usuwanie włosów na dłużej :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Dziewczyny, jakie są najlepsze lasery do depilacji? Jest dużo ofert, a tam często używa się różnych nazw. Możecie polecić coś konkretnego?

  OdpowiedzUsuń
 14. dziewczyny teraz jest tam super promocja. Normalnie pakiet 9 zabiegów pachy bikini uda łydki kosztuje 3499zł a teraz do konca sierpnia 2449 zł. Ja już sie zapisała,. Takiej promocji nie ma nigdzie

  OdpowiedzUsuń
 15. Ja się nad tym zastanawiam od jakiegoś czasu nad takim zabiegiem depilacji laserowej. Widziałam też na stronie https://leaclinic.pl/depilacja-laserowa-krakow/ wydaje się dość fajną ofertę. Co myślicie na ten temat??

  OdpowiedzUsuń
 16. Ja bardzo bym chciał pójść na ten zabieg, ale bardzo się boję.

  OdpowiedzUsuń

Witaj na moim blogu. Miło mi,że do mnie zajrzałeś :) Jeśli już jesteś zostaw po sobie jakiś ślad :)

Zachęcam do dołączenia do grona obserwatorów:)

Zostawiając komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie twoich danych osobowych zgodnie z polityką prywatności.